Pmanager.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εθνικη ελπιδων

5 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από Guest Δευ Ιουλ 08, 2019 9:39 am

Μάλιστα... Ελπίζω ο προπονητής της Αλγερίας u21 να μην ξεχάσει να ευχαριστήσει δημόσια, για την επιτυχία του να περάσει στους ομίλους, τον ομοεθνή του προπονητή της Τσεχίας, για την αμέριστη βοήθεια που του πρόσφερε στα προκριματικά... Άλλη μια μαύρη σελίδα για το PM που πέρασε στα ψιλά...

Guest
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από TENX Τρι Φεβ 19, 2019 4:35 pm

Ολοκληρωθηκε το παγκοσμιο πρωταθλημα με την Ισπανια να κερδιζει το τροπαιο στα πεναλντι μετα το ισοπαλο 0-0 κοντρα στην Σλοβακια.
2ος συνεχομενος τελικος με την ιδια εκβαση για τους Σλοβακους του Πολωνου La-Swistak.
Με 11 ομαδες στην κατοχη του, οι περισοτερες εκ των οποιων εξυπηρετουν την Εθνικη Νεων της Σλοβακιας ο Πολωνος ηταν και φετος απο τα grande φαβορι αλλα ενας αλλος Πολωνος ο Mod Kris Христоф του εκλεψε και αυτη τη φορα τη δοξα.

Εμεις απο την πλευρα μας ειχαμε μια εξαιρετικη πορεια στα προκριματικα με ανετη προκριση, ωστοσο στην τελικη φαση δεν τα καταφεραμε γνωριζοντας την ηττα και στα 3 ματς του ομιλου μας και μαζι με τους Τουρκους ειμασταν οι μονες ομαδες που δεν καταφεραμε να παρουμε βαθμο, παροτι δεν ειμασταν κακοι σε ολα τα παιχνιδια.

Μια καινουρια σεζον φιλικων ξεκιναει οπως και μια καινουρια προκληση για τον Greek the Big και ολη την κοινοτητα.
Απο την 9η θεση στην καταταξη ξεκιναμε με 173 βαθμους και ενα σημαντικο μαξιλαρακι 27,5 βαθμων απο την 12η Βραζιλια που μας εξασφαλιζει σε μεγαλο βαθμο εφοσον προσεξουμε την παρουσια μας στο 1ο γκρουπ δυναμικοτητας.
Λιγοτερους απο 3 βαθμους πανω μας η 8η Πορτογαλια και η 7η Ρουμανια, αν και η βασικη προτεραιοτητα νομιζω οτι ειναι να αξιολογηθει το ροστερ και να βρεθει ο κορμος παικτων που θα μας οδηγησει τοσο στα προκριματικα οσο και στην πορεια στην τελικη φαση.
Νομιζω οτι με μια σεζον Εθνικων στην πλατη του και προπονητης μας εχει πλεον περισοτερα εφοδια και εμπειρια στη φαρετρα του.
TENX
TENX

Posts : 29
Join date : 06/09/2018
Age : 41
Location : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Σαβ Ιαν 26, 2019 4:05 pm

Το έργο ολοκληρώθηκε με απρόσμενη ευκολία να πω την αλήθεια.
Ευχαριστώ τον Σάκη για τα συγχαρικια Smile
Περιμένοντας λοιπόν τους ομίλους με αγωνία και με όνειρο την πρόκριση και από τους τελικούς ομίλους.
Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κανένας άλλος στόχος από την μεριά μου.
Ως πρώτη μου χρονιά νιώθω ήδη ικανοποιημένος.
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από Guest Σαβ Ιαν 26, 2019 4:43 am

Τρένο η U21! Μπράβο στον greek the big! Very Happy

Guest
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Σαβ Δεκ 15, 2018 2:51 pm

Η εθνική μας ομάδα συνεχίζει πολύ καλά έχοντας πλέον δύο εύκολα ματς με Μαλαισία και Ζηλανδία που πρέπει να μεταφραστούν σε νίκες.
Στο 2ο γύρο λοιπόν και η χρήση των 2 μοτς που έχουμε μένει να καταλήξω πέρα από Ισραήλ σε ποια άλλη θα είναι.
Καλή συνέχεια να έχουμε.
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Σαβ Δεκ 08, 2018 4:13 pm

Καλησπέρα στην κοινότητα!
Άλλο ένα σημαντικό παιχνίδι της Εθνικής Νέων μας που σε αυτό νομίζω ότι έπαιξα στο μέγιστο.
3/3 κομμένα ΑΤ στον αντίπαλο και 4/4 ΑΤ για εμάς και η νίκη ήρθε.
Είμαι και πάλι απογοητευμένος ωστόσο γιατί θεωρώ υπερβολικά άδικο το 1-0.
Είχα στο μυαλό μου ότι αν μου βγαίναν σωστά τα πράγματα ακόμα και να μότσαρε ο αντίπαλος και πάλι είτε θα νικούσα είτε θα έφερνα ισοπαλία.
Το παιχνίδι μου βγήκε τέλεια όμως νίκησα με το φτωχό 1-0.
Θα ήθελα όποιος θέλει να μου πει και για αυτό το παιχνίδι την άποψή του.
Είτε για κάποιο λάθος είτε για καλύτερο τρόπο που θα μπορούσα να παίξω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απόψεις σας φίλοι και για την βοήθεια που ο καθένας ως τώρα που έχει δώσει με τον τρόπο του.
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Πεμ Νοε 29, 2018 3:14 pm

Ευχαριστώ πολύ πρόεδρε.
Ήσουνα κατατοπιστικότατος και έχω μία αρκετά καλύτερη εικόνα τώρα.
Στο άλλο με το Ισραήλ θα ρεφάρω και θα τον ξεσκίσω!
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από TENX Τετ Νοε 28, 2018 8:42 pm

Λοιπον για τους 2 μεσους που χρησιμοποιησε παικτες αλλης θεσης και συγκεκριμενα μποτακια.
Παικτης σε αλλη θεση εχει σοβαρη μειωση στο GS.
Παικτης μποτακι βεβαια εχει εκ φυσεως πολυ μικρο GS αλλα επειδη εχει και διασπαρτα τα σκιλς συνηθως δεν εχει τεραστια διαφορα παιζοντας σε αλλη θεση.
Να το πω αλλιως ενας νορμαλ αμυντικος του 75 GS αν παιξει ως μεσος μπορει να να παει στο 55-60.
Ενας αμυτνικος του 55 πιθανον λογω διασπορας σκιλς μπορει και ως μεσος να ειναι στο 48.

Στο συνολικο GS βεβαια αν εχουμε 9 παικτες του 75 GS και 2 παικτες του 55 GS ο μ.ο θα πεσει στο 71.
Αρα εχουμε μια πτωση σοβαρη μεν οχι καταστορφικη δε.
Κατι τετοιο φυσικα για να το κανουμε, προφανως σημαινει, ειτε ασχετοσυνη, ειτε οτι στοχευουμε σε καποιο αλλο οφελος κατα πασα πιθανοτητα στα ΑΤ.
Αν πουμε δηλαδη οτι αυτη η κινηση μας βοηθαει να παρουμε ενα ΑΤ παραπανω αυτο θα μας δωσει ενα 5% αυξηση του GS (χοντρικα μιλαμε ο κτσαγκ εχει κανει διατριβη σε αυτα) αρα ερχομαστε παλι στο 75GS εμμεσα. Αν παρουμε 2 ΑΤ παραπανω τοτε παιρνουμε και αβατζο.
Αυτος ειναι και ο λογος που βλεπεις και τερματοφυλακες με μικρα GS και αυξημενο καποιο τριτο ή επιθετικους με πασα ή μεσους με αυξημενη Κεφαλια κτλ.
Πιθανολογω λοιπον οτι αν δεν προερχεται απο ασχετοσυνη η κινηση του αμυντικου και επιθετικου στα χαφ ηταν για να αυξηθουν η συνολικη Κεφαλια και η τεχνικη των Χαφ ωστε να ενισχυθουν τα ΑΤ 1Μ1 και Ψηλες.
Πιθανον να μας περιμενε και καπως διαφορετικα.

Τωρα οσο αναφορα το συγκεκριμενο παιχνιδι η κινηση αυτη ειχε μικροτερες συνεπειες λογω του οτι εμεις παιζαμε απο κεντρο και αυτος απο τα ακρα.
Σε θεση οπου υπαρχει αριιθμητικη υπεροχη ειναι πολυ δυσκολο να κερδισεις την επιμερους ζωνη ακομα και με σημαντικη διαφορα ποιοτητας ακομα και με σημαντικη διαφορα ΑΤ.
Δηλαδη αν εγω εχω εναν εξαιρετικο στα MC και ο αντιπαλος 2 πολυ καλους ή ακομα και καλους ειναι δυσκολο να κερδισω την ζωνη. Αντιστοιχα αν εχω MR και ο αντιπαλος δεν εχει ML ακομα και 3-4 ΑΤ κατω να ειμαι τη συγκεκριμενη ζωνη θα την κερδιζω.
Οποτε με παικτες χαμηλου GS καταφερε να παρει 2 ζωνες λογω της διαφορετικης αναπτυξης.
Αν παιζαμε π.χ στο ιδιο ματς και εμεις απο τα ακρα θα ηταν αλλη η εικονα.

Αν πουμε οτι εχουμε 1 μονομαχια ανα λεπτο αγωνα και 92-94 λεπτα αγωνα, αυτο συνεπαγεται οτι περιπου οσο ειναι τα ποσοστα που βλεπουμε σε καθε ζωνη περιπου τοσες μονομαχιες ειχαμε και στη ζωνη αυτη.
Στο συγκεκριμενο ματς ας δουμε τι ειχαμε.
Στα ΜL μας κοντρα στα ΜR του ειχαμε 12 μονομαχιες. 9 κερδισε αυτος 3 εμεις. Ποσοστο 75%-25%
Ακριβως ιδια εικονα και στην αλλη πλευρα των χαφ. Παλι 12 μονομαχιες με 9-3 υπερ του.
Αυτο γινεται με μια αξιλογηση +3 αστρα υπερ του στη μια πλευρα και 2,5 στην αλλη.
Στα MC απο την αλλη πλευρα ειχαμε 32 μονομαχιες.
24 υπερ μας και 8 υπερ του. Εδω ουσιαστικα εχουμε αντιστροφη εικονα με 75%-25% υπερ μας.
Στη ζωνη αυτη υπαρχει και μια ιδιαιτεροτητα. Η μπαλλα μετα απο σουτ του αντιπαλου παει παντα στα MC και εκει κερδιζεις παντα την πρωτη μαχη.
Αν το συνδιασουμε αυτο με τα σουτ του αγωνα σημαινει οτι η μπαλλα πηγε εκει απο τον τερματοφυλακα του μετα τα 7 σουτ που καναμε και κερδισε τις αντιστοιχες 7 μονομαχιες και πηγε και αλλες 6 φορες απο βολε του δικου μας τερματοφυλακα που κερδισαμε τις 6 μονομαχιες αντιστοιχα. Αρα στις υπολοιπες 19 μονομαχιες ειχαμε μια υπεροχη 18-1. Η εικονα αυτη προκυπτει απο μια υπεροχη μας στην αξιολογηση της ταξης των 7,5 ατρων.
Αρα βλεπουμε μια εικονα 18-1 με την διαφορα των 7,5 αστρων και 9-3 με την διαφορα των 2,5-3 αστρων.
Αυτα δεν ειναι βεβαια ντεφακτο αλλα ειναι καπως ενδεικτικα.
Παμε τωρα στις επιθεσεις με τις αμυνες. Στην επιθεση μας στα FC γινονται 16 μονομαχιες κερδιζουμε τις 7 με ενα αστρο πανω, ενω στα ακρα μας γινεται απο μια μονομαχια δεξια και αριστερα οπου χανουμε οντας 3,5 αστρα κατω. Αρα στη ζωνη που μας ενδιεφερε ειχαμε +1 αστρο που μετατραπηκε σε μια επιτυχια 44% εναντι 56%.
Αυτος απο την αλλη πλευρα ειχε 10 μονομαχιες στα FR του οπου πηρε 3 οντως 1/2 αστρο πανω και 3 μονομαχιες στα FL του παιρνοντας 1 στις 3. Αρα βλεπουμε με 1/2 πανω αυτος εχει μια επιτυχια 30% & 33% εναντι της αμυνα μας.
Μεχρι εδω φαινονται λογικα τα πραγματα 44% εμεις με 1 αστρο πανω 30 κατι % αυτος με μισο αστρο πανω.
Το 1ο παραλογο εντοπιζεται στη ζωνη των FC του εκει εχουμε 5 μονομαχιες οπου κερδιζει τις 2 οντας 1,5 αστρο κατω. 40% επιτυχια δεν το λες και εντελως λογικο. Το ακομα χειροτερο ειναι οτι απο τα 2 σουτ που κανει βαζει και ενα γκολ.
Το 2ο σχετικα παραλογο ειναι οτι αυτος κανει 3 σουτ απο τα FR βαζει 3 γκολ 100% αποτελεσματικοτητα με +0,5 αστρα. Αντιστοιχα με -1,5 αστρα εχει ενα γκολ στα δυο σουτ απο τα FC 50% αποτελεσματικοτητα.
Εμεις απο την αλλη εχουμε 4 γκολ στα 7 σουτ αρα 57% αποτελεσματικοτητα με 1 αστρο πανω.

Εκει ουσιαστικα κριθηκε και το ματς και για αυτο ειχα πει οτι ειμασταν λιγο ατυχοι.
Οι μονομαχιες εχουν μια σχετικα λογικη εικονα αλλα η αποτελεσματικοτητα του αντιπαλου ειναι αρκετα ευνοϊκη απο την μηχανη.

Οσο αφορα το 2ο ερωτημα.
Το οτι ειναι πανω τα FRL του με τα DLR μας παροτι δεν παιζει επιθετικα.
Η νοοτροπια, η λογικη που εχει ειναι οτι κλεβει αστερακια απο την αμυνα και τα προσθετει στην επιθεση ή το αντιθετο. Καθε επιπεδο νοοτροπιας ειναι μισο αστερακι.
Δηλαδη αν παιζαμε και οι δυο ουδετερα θα ειμασταν στα ισια στο FR του με τα DL μας και θα ειμασταν και +μισο αστερακι στα FC. Παιζοντας εμεις επιθετικα αφαιρουμε μισο αστερακι απο τις ζωνες αμυνας και το στελνουμε στις ζωνες επιθεσης. Αν παιζαμε παλι αμυντικα θα ειχαμε +μισο αστρο στην αμυνα και θα παιζαμε στα ισια μπροστα.
Αντιστοιχα θα λειτουργουσε και η αλλαγη της δικης του νοοτροπιας.

Οποτε η νοοτροπια δεν εχει ευθεια σχεση με το αν θα ειναι πανω ή κατω τα FR και FL του.
Μπορεις και με αμυντικη νοοτροπια να εισαι πανω στην αξιολογηση σε μια ζωνη επίθεσής σου
TENX
TENX

Posts : 29
Join date : 06/09/2018
Age : 41
Location : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Πεμ Νοε 22, 2018 6:29 pm

Ναι θα ήθελα κάποια ακόμα προς την κατανόηση μου.
1)Για τους δύο κεντρικούς του δεν υπάρχει λόγος αναφοράς(το λέω επειδή μιλάμε για DC και FC);
2)Πώς το FR του και το FL του είναι δυνατόν να βγάζουν περισσότερα αστέρια από τα δικά μου DR και DL ειδικά από την ώρα που δεν παίζει ο αντίπαλος με επιθετική νοοτροπία;
Κατανοώ ότι μπορεί οι 2 ερωτήσεις μου να είναι δεδομένες ή έλλειψης γνώσεων αλλά θα ήθελα εκ νέου μία βοήθεια.
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από TENX Τετ Νοε 21, 2018 12:31 am

Για να δουμε λοιπον τι ειχαμε.
4-3-3 κλειστο εμεις vs 5-2-3 ανοικτο των Ισραηλινων.
4ΑΤ παιξαμε εμεις Ζωνη, Οφσαιντ, Μακρινα , Χαμηλη και κερδισαμε τα τρια πρωτα, ενω η Χαμηλη δεν φαινεται ξεκαθαρα αν πηγε ουδετερα ή πηραμε ποινη. Φαινεται να ειχαμε μια ταση προς τα ΑΤ ταχυτητας απο την αλλη πλευρα δεν αποκλειω να ειχαμε και μικτα ή χαμηλα φυσικα αν κρινω απο την επιλογη της Χαμηλης. Δεν ξερω επισης αν περιμεναμε ετσι τον αντιπαλο και ποιο ηταν το θεωρητικο πλανο.
Απο την αλλη πλευρα ο Ισραηλινος προπονητης επελεξε 5ΑΤ με προσανατολισμο ξεκαθαρα στη Δυναμη.
Πηρε Προσωπικο, 1Μ1, Ψηλες πηρε και Μακρινα αλλα εφαγε ποινη στα ΕνΚινησει.
Και φυσικα ο Καιρος Βροχη υπερ του αντιπαλου.

Αρα στη σουμα εμεις ειχαμε 3 ΑΤ πιθανον και 2ΑΤ αν αφαιρεσουμε μια πιθανη ποινη και ο αντιπαλος ειχε 4 -1 = 3ΑΤ + Καιρο.
Οποτε ειμαστε απο 1 εως 2 ΑΤ πισω.
Στο κομματι των συστηματων τα πραματα ειναι απλα. Εμεις πηραμε τον αξονα ο αντιπαλος τα ακρα.
Με την μπαλλα να προωθειται ευκολα και απο τους 2.
Επιθετικα/Κοντινες εμεις Ουδετερα/Μικτες αυτοι με αποτελεσμα η μπαλλα να φτανει με καλες προοπτικες στις επιθεσεις εκκατερωθεν.
+1 αστερακι εμεις στα FC κοντρα στα DC του και +1 κοντρα στον Τερματοφυλακα με 17% τροφοδοσια των Φορ.
+1/2 αστερακι πανω το FR του κοντρα στο DL μας και τον Τερματοφυλακα μας με 11% τροφοδοσια και αλλο 4% απο την αλλη πλευρα με το μπακ μας στα ισια με το φορ του.

Στο συνολο αν και χασαμε στα ΑΤ η αξιολογηση μας δινει θεωρητικα καλυτερες προοπτικες (πιθανοτατα λογω καλυτερου GS) με 1 αστερακι πανω εναντι 1/2 του αντιπαλου + το γεγονος οτι εχουμε ενα θεωρητικο πλεονεκτημα παιζοντας απο το κεντρο.
Ενα σκρο 3-2 υπερ μας θα εμοιαζε πιο λογικο με βαση την εικονα του παιχνιδιου αλλα η ΜΕ ειχε αλλα κεφια.
Δεν μπορες να το πεις και σφαγη παντως αλλα σιγουρα δεν ειχαμε το ενα κλικ που δικαιουμασταν. Πιθανον και να δικαιωσε το πλεονεκτημα του στα ΑΤ.

Αυτα τα ολιγα ετσι χοντρικα αμα θες μπορουμε να σχολιασουμε και κατι παραπανω αν νομιζεις οτι υπαρχουν κενα.
TENX
TENX

Posts : 29
Join date : 06/09/2018
Age : 41
Location : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από ksekarfotos Κυρ Νοε 18, 2018 8:23 pm

Εγω εχοντας καλυτερη θα ελεγα πως ειναιβτυχαιο αποτελεσμα.Η χρηση των 2 μποτ παικτων σε λαθος θεση στα χαφ καθως και παικτες.με χαμυλη ικανοποιηση του Ισραηλ ειναι αρκετα σε συνδιασμο με τα υψηλα gs που επαιξες ωστε να σου δωσει το πανω χερι,ενω στα ατ δεν εγινε κατι μεγαλο ωστε να καλυφθει η διαφορα.Το συστημα σου ειναι καλυτερο και υπερεχεις στις σημαντικες περιοχες σε αστρα.Συνολικα το Ισραηλ υπερεχριβσεωαστρα ομως λογω του οτι τα δικα σουωπροκειπτουν απο υψηλο gs ειναι πιο ποιοτικα και δινουν περισσοτερα γκολ.Αν τρεξετεβτο παιχνιδι 19 φπρε πιστευω θα κερδισεις τις 6 θα ερθει χ τις 3 και θα κερδισει μια φορα το Ισραηλ,οποτε επαιξες καλα.Στα λαθη που αναφερεις ειναι ισως το οτι αφου κερδιζες με 2 γκολ δεν γυρισες αμυντικα.

ksekarfotos

Posts : 27
Join date : 06/10/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από DrunkenDuck Κυρ Νοε 18, 2018 4:50 pm

Δεν έψαξα τα θέματα που λες γι'αυτό είπα να πουν την άποψη τους και άλλοι που μπορούν να δουν ποίο πολλές λεπτομέρειες. Ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ πολλές φορές με την Κύπρο τρώω γκολ εύκολα ενώ σκοράρω δύσκολα με αντιπάλους ίδιας δυναμικότητας.

DrunkenDuck

Posts : 82
Join date : 13/09/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Κυρ Νοε 18, 2018 11:32 am

Ρε Βασίλη σεβαστή η άποψη σου αλλά δες λίγο για πόσο μεγάλη διαφορά ποιότητας μιλάμε.
Και σκέψου ότι ναι μεν αυτός μου έχει αφήσει τελείως ελεύθερο το κέντρο και εγώ του άφησα τα πλευρά αλλά εγώ στο κέντρο έχω δύο εξαιρετικούς και έναν εκπληκτικό και εκείνος στα φτερά έχει ένα DC(!) και ένα FC(!).
Συν ότι στους αμυντικούς μου το dr είχε τρέχουσα εκπληκτική το dl επίσης και εκείνου και το fr και το fl είχαν και ήτανε πολύ καλοί.
Δηλαδή έτσι όπως εγώ το κατανοώ εγώ έπρεπε να είμαι επίθεση και γκολ και όχι αυτός να μου κάνει 6 σουτ με 4 στο στόχο και να μου βάζει ισάριθμα γκολ!
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από DrunkenDuck Σαβ Νοε 17, 2018 9:28 pm

Με μια πρόχειρη ματιά θα αναφέρω τα εξής.
Στήσιμο αφήνεις τα άκρα του ελεύθερα βγάζει όπως και εσύ πολλές επιθέσεις.
Παίζεις επιθετικά βάζεις πολλά γκολ αλλά η άμυνα δεν κρατάει.
Τέλος τα ΑΤ πιστεύω παίξαν καίριο ρόλο.
Υπάρχουν και πλεόν εμπειροι που μπορούν να μας τα πουν καλύτερα έγω άλλωστε πολύ καιρό παίζω εκτος συναγωνισμού και πολλά τα έχω ξεχάσει.

DrunkenDuck

Posts : 82
Join date : 13/09/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Σαβ Νοε 17, 2018 7:12 pm

Καλησπέρα στην κοινότητα.
Θα ήθελα κάποιος με πραγματικά σοβαρή γνώση του παιχνιδιού να μου εξηγήσει πώς ήρθα με το Ισραήλ ισόπαλος και τι λάθη έχω κάνει.
Πραγματικά ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον όποιο μπει στον κόπο.
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Παρ Νοε 16, 2018 2:06 pm

Η αρχή γίνεται σήμερα των πραγματικά σοβαρών παιχνιδιών της Εθνικής Νέων.
Ξεκινάμε με ένα εκ των φαβορί του ομίλου τουλάχιστον να μας βάλουν σε μπελάδες.
Υπάρχει πραγματικό πλάνο και πίστη σε αυτό που έχω στο μυαλό μου οπότε νιώθω ότι θα έχω ένα ήρεμο βράδυ.
Πιστεύω να μην ξανά πληγωθώ από την απειρία μου.
Καλή επιτυχία και στην αντίστοιχη της Κύπρου θα ήθελα να ευχηθώ καθώς και στις Ανδρών.
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από ksekarfotos Κυρ Νοε 11, 2018 10:30 am

Δυσκολη κληρωση ,4 ομαδες διεκδικουν θεση στο μουντιαλ.Συνηθως μια περναει και οι αλλες παλευουν για μια δευτερη θεση που δεν δινει τελικα προκριση.
Καλη επιτυχία

ksekarfotos

Posts : 27
Join date : 06/10/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Σαβ Νοε 10, 2018 3:15 pm

Τα φιλικά τελείωσαν και ξεκινάει η ώρα των προκριματικών.
Δεν θεωρώ δύσκολη την κλήρωση αλλά πολύ επικίνδυνη και δυστυχώς δεν διαθέτω την εμπειρία για να μην την πατήσω.
Πιστεύω ωστόσο να ανταπεξέλθω στις νέες προκλήσεις.
Ευχαριστώ πραγματικά όλους τους Έλληνες προπονητές για τη μεγάλη στήριξή τους ως τώρα αλλά ιδιαίτερη αναφορά θα ήθελα να κάνω για τον Ξεκάρφοτο, τον Drunken Duck και το Satisfaction.
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από ksekarfotos Σαβ Οκτ 20, 2018 2:06 am

Με αφορμη το τελευταιο παιχνιδι,πιστευω πως το πακετο των ατ 1)τερμα 2)τεχνητα οφσαιντ θα πρεπει να παραμενει παντα ανοικτο,διοτι αρχικα ειναι πολυ δυσκολο να δωσει 2 ποινες(στην χειροτερη 0,5 ποινη,συνηθως θα δωσει 0,5 μπονους(ουδετερα τεχνητα τερμα ναι,η ποινη τερμα και τεχνητα ναι),σκαναρει πληρως τις ικανοτητες της αντιπαλης επιθεσhς αφου ελεγχει 4 σημεια.

Αναγερομαι τελειως ξεχωρα μονο για τις u21

ksekarfotos

Posts : 27
Join date : 06/10/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από ksekarfotos Παρ Οκτ 19, 2018 11:31 am

Χωρις το χρονο δεν υπαρχει χωρος,δεν υπαρχει τιποτα.Η νους και η αληθεια εχει μια συνδεση με την συνειδηση και δεν ειναι τυχαιες οι λεξεις.
Βαζω χρονικους στοχους και αποτυγχανω,εχω απαιτησεις,θελω να προσπερνω ανθρωπους σαν εμποδια μεχρι να βρω καμια καλη σταση μα αποτυγχανω να τους ξεχασω,γιατι οριοθετω χρονικα.Ειπαν να μην μιλας για σενα,οποτε μην ξανασχοληθεις με τον χρονο και ολα θα δουλεψουν καλα,χωρις προσπαθεια.Ετσι αν αποδεχτεις οτι εισαι χρονος εμφανιζεται η ασυνεχεια,που παλι εμπεριεχει χρονο χωρις να επιδιωξεις κατι και ετσι ο οργανισμος αμυνεται στα μεγιστα και καταπινει τις αρωστιες.

Ειναι βολικο που μενουμε κοντα με τον Λευτερη και ετσι πινουμε καφεδακι και τον τρακερνω τσιγαρα αφου εχω κωψει το περιπτερο και στηνουμε την ομαδα παρεα μεχρι να παρει καλα τα βημματα.

Σημερα το πρωτο συμαντικο τεστ αφου η Βραζιλια μας καταδιωκει στην βαθμολογια και θελει να μπει στο πρωτο γκρουπ πετοντας μας εξω.
Βροχη ο καιρος και η λογικη λεει πως παμε για το Χ.
Σημαντικο επισης οτι αγωνιζομαστε και στο επομενο φιλικο με την Βραζιλια

ksekarfotos

Posts : 27
Join date : 06/10/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Κυρ Οκτ 14, 2018 3:35 pm

Πάνο ωραία τα είπες.
Έφαγα μία ευχάριστη με την Ισπανία (της Τουρκίας δεν την μετράω γιατί είχα μόνο 19χρόνα) από έναν κορυφαίο προπονητή αλλά δεν με έριξε ωστόσο με δίδαξε.
Οι συμβουλές σου είναι πάντα πολύτιμες και το ξέρεις.
Είμαι σίγουρος ότι θα φάω κανά δυο ακόμα να στρώσω χαρακτήρα αλλά πιστεύω ότι θα έχουμε μία καλή πορεία.
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από elevlala Κυρ Οκτ 14, 2018 3:29 pm

Ρε συ Σάκη δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρω το πρόγραμμα των φιλικών που είχες κλείσει.
Για αυτό και εκεί στο U21 Friendly requests ανεβάζω συνέχεια το πρόγραμμα μου μπας και μου πει κανείς π.χ. "εεε φίλε την 5η βδομάδα έχεις κλείσει μαζί μου".
Δεν μου είπε κανείς τίποτα για το πρόγραμμα που ανεβάζω οπότε από το να μείνω χωρίς αγώνα επέλεξα να αρχίζω να κλείνω τα φιλικά.
Νομίζω ότι με τον τρόπο που το έχω κάνει πολύ δύσκολα θα πει κάποιος ότι ο Έλληνας μου έπαιξε πουστιά.
Σκέψου διάβασα όλα τα μηνύματα από 1/6 και μετά και δεν βρήκα πάλι τίποτα.
Οπότε από την ώρα που ενημερώνω για το πρόγραμμά μου τακτικά λέω να κλείσουμε αν θες φιλικό κανονικά και αν παρουσιαστεί κάτι το βλέπουμε.
elevlala
elevlala

Posts : 46
Join date : 11/09/2018
Age : 32

https://www.pmanager.org/info.asp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από ksekarfotos Κυρ Οκτ 14, 2018 9:22 am

Καλη επυτιχια στους 2  Ελληνες.


Ο Λευτερη φαινεται να τα πηγαινει καλα αλλα θα χρειαστει εμπειριες.Ισως και κανα δυο στραπατσα ωστε να μαθει.Ελπιζω να ερθει καποιο σε ενα απο τα  φιλικα  με την Βραζιλια ωστε να ανεβουν οι απαιτησεις του και η προσοχη του.

Το πιο ωραιο πραγμα του pm με τις εθνικες ειναι οτι ελεγχεις την κριση σου σε μια αποφαση που υπαρχει ανθρωπινος παραγοντας,αφου στην ουσια το στησικο της ομαδας ειναι απλα αποφαση στιγμης και οχι πραγματικος αγωνας με χρονο.
Το βασικοτερο ειναι να υπαρχει πληρη κατανοηση ολων των δυνατοτητων της μηχανης του παιχνιδιου, ωστε να υπαρχουν καλες συνθηκςς για να παρθει η αποφαση.
Δευτερο ειναι να υπαρχει γνωση των ικανοτητων των αντιπαλων παικτων.
Αυτα τα 2 ειναι τα 2 βασικα θεμελια κατα εμε για να παρθει η σωστη αποφαση

ksekarfotos

Posts : 27
Join date : 06/10/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από Guest Κυρ Οκτ 14, 2018 8:29 am

Τέλος να ενημερώσω ότι έχω μόνο τα 2 τελευταία φιλικά κενά και ήθελα να ρωτήσω αν θέλει ο σάκης ή ο νίκος να κλείσουμε μεταξύ μας φιλικά. έγραψε:

Λευτέρη, τα φιλικά της ομάδας τα έχει φιξάρει ο προηγούμενος προπονητής. Επειδή όμως γίνονται κάποιες καραμπόλες, αν υπάρξουν αλλαγές - και εσύ μέχρι τότε δεν έχεις κλείσει τις ημερομηνίες - πολύ ευχαρίστως να παίξουμε! Very Happy

Guest
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από DrunkenDuck Σαβ Οκτ 13, 2018 7:05 pm

Λίγο τσιμπημενες δεν είναι; Άντε τους κάνω πρόταση . Στείλε μου μήνυμα πως να τους προπονησω.

DrunkenDuck

Posts : 82
Join date : 13/09/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εθνικη ελπιδων Empty Απ: Εθνικη ελπιδων

Δημοσίευση από Χορηγούμενο περιεχομένο


Χορηγούμενο περιεχομένο


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης